Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder yüzde 25 büyüme hedeflediklerini söyledi

Uyumsoft, Cirosunun %25’ni Yazılım Ve Ar-Ge’ye Ayırıyor
17
Nisan

Uyumsoft, cirosunun yüzde 25’ni yazılım ve ar-ge’ye ayırıyor

Yazılım, danışmanlık, i-Dönüşüm ve e-Devlet projelerinin lider firması Uyumsoft, 20 yıldır ülkemizin yanı sıra, Avrupa ve Türki Cumhuriyetlerde başarılı projelere imza atıyor. 500’ün üzerinde Kurumsal İş Sistemleri (ERP, CRM, HRM, BI vd) projelerini hayata geçiren Uyumsoft, Cloud Erp ve mobil ERP’de sektörün öncüsü oldu. Türkiye’nin i-Dönüşüm Mimarı olarak e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-Bilet vd uygulamalarında 6 binin üzerindeki müşteriye lider entegratör firma olarak hizmet sunuyor. Özel sektör ve kamuda kapsamlı projeleri hayata geçiren Uyumsoft, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu “yetenek merkezi” olarak konumlandı. Uyumsoft’u Türkiye’nin yazılımı olmaya taşıyan gururun arkasında, yazılım ve ar-ge’ye ciddi kaynak ayırması yatıyor. Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri AŞ, cirosunun %25’ni yazılım ve ar-ge’ye ayırıyor.

Uyumsoft, bu yıl %25 büyüme hedefliyor

Cloud ERP ve Mobil ERP’de sektöre liderlik ettiklerini anlatan Uyumsoft Başkanı Mehmet Önder, şunları söyledi: “Firma olarak bu yıl 20. yılımızı kutluyoruz. Sektörümüze liderlik ederek, web ERP, cloud ERP ve mobil ERP ile çeşitli ölçeklerdeki müşterilerimize hizmet veriyoruz. Geçtiğimiz yıl başarılı bir yıl oldu ve %25 büyüdük. Bu yıl da, en az %25 büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

Yurtdışında başarılı olmak için, ofis açmak önem kazanıyor

Uyumsoft’un ilk ihracatını İngiltere’ye yaptığını ifade eden Mehmet Önder, ardından Azerbaycan, Fildişi Sahili, Hindistan, Bulgaristan, Arnavutluk gibi diğer ülkelerin geldiğini söyledi. Yurtdışında başarılı olmak için, ofis açmanın veya iş ortakları olmasının önemli olduğunu kaydeden Mehmet Önder, konuşmasına şöyle devam etti: “Yurtdışında başarılı olmamızın nedenlerinden birisi de ofis açmamızdır. Hedeflediğiniz bir pazarda ofis açtığınızda, o pazarda kalıcı olduğunuzu göstererek, hem güven veriyorsunuz, hem de ilişkileri geliştirerek pazarı daha iyi analiz edebiliyorsunuz. Sektör olarak, bilişim sektöründe olduğumuz için, teknolojinin bize getirdiği tüm avantajlardan yararlanıyoruz ve dünyanın herhangi bir noktasına 7×24 olarak, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Tokat ve Bakü ofisimizden destek vermekteyiz. Özellikle son yıllarda, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerden, yazılım sektörüne yoğun iş talebi geliyor. Kurumsal yazılımlarımızı ve farklı sektörlerdeki know-how’umuzu satın almak istiyorlar. Bu talep karşısında, son 3 yılda ihracatımızı, %5 seviyesinden %10 seviyelerine doğru çıkartıyoruz. Bu yılda, ihracat artışımızı sürdüreceğiz. Yerli ve Milli yazılım firması “Uyumsoft” olarak, 2023 yılında başta komşu ülkeler olmak üzere, web tabanlı, çok dil seçenekli yazılım uygulamaları ve danışmanlığı konusunda, Türkiye’nin dünyadaki markalarından biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Firmanın yazılım ve hizmet sağladığı sektörler:

  • Kurumsal İş Sistemleri (ERP, CRM, HRM, BI vd)
  • e-Dönüşüm Uygulamaları (e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv, e-Bilet vd)
  • e-Devlet Projeleri
  • Eğitim (Uyum Akademi)

www.uyumsoft.com.tr

Leave a Reply