TURGUT TOKSÖZ

İEİS Genel Sekreteri

TURGUT TOKSÖZ

İEİS Genel Sekreteri

Biography

1967 yılında Ankara’da doğan Turgut Tokgöz, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1989’da aldı. Mezuniyetini takiben kısa bir süre Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda görev yaptı.

Daha sonra, 1992 yılında Johns Hopkins Üniversitesi, School of Advanced International Studies (SAIS)’den uluslararası ilişkiler dalında ve 1993’de California Üniversitesi’nden ekonomi dalında yüksek lisans dereceleri aldı.

1993-1996 arasında TEB Ekonomi Araştırmaları A.Ş.’de Ekonomist ve Bankacılık Sektörü Analisti olarak görev yapan Tokgöz, bu dönem içinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yarı zamanlı olarak ders verdi. 1996-2001 döneminde Eczacıbaşı Menkul Değerler A.Ş.’de üst düzey yönetici olarak çalıştı.

2001 yılı Mayıs ayında, yeni kurulan Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği Genel Sekreterliği görevini üstlenerek 2004 yılı Şubat ayına kadar bu görevinin yanı sıra kurulmalarını takiben Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası A.Ş. ile Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’de Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Nisan 2004 tarihinden itibaren İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası Genel Sekreterliği görevini yürütüyor.