BLOG

Haberler
Uluslararası AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı
24
Mar

Köksal Danışmanlık, Uluslararası AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarında hizmetlerini anlatacak

İmalat, Tekstil, Enerji, Madencilik, Gıda, Turizm, Eğitim ve Sağlık gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren yüzlerce firmaya danışmanlık hizmeti veren Köksal Proje Danışmanlık Mühendislik A.Ş., Uluslararası AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarında yerini aldı.

Yatırım teşvik belgeleri, Ar-Ge projeleri, kalkınma ajansları ve KOSGEB proje danışmanlığı, ihracat teşvik danışmanlığı, üretim ve yönetim sistemleri eğitim faaliyetleri konularında on yılı aşkın süredir hizmetlerini sürdüren Köksal Danışmanlık, 3-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Pullman Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleşecek etkinlikte yeni projelerini ve verdiği hizmetleri anlatacak.

Kurulduğu günden bu yana proje uygulama süreçlerinin yanı sıra mühendislik hizmetleri de sunan firma, bünyesinde yer alan endüstri, makine, malzeme ve metalurji, elektrik ve elektronik, mekatronik mühendisliği ve işletme alanlarında nitelikli personel altyapısı ile hizmetlerini sürdürüyor. Ülke genelinde yüz milyonlarca liralık yatırıma, on binlerce istihdama, yüksek katma değere ve ihracata sahip olan birçok yatırıma ve Ar-Ge projesine doğrudan katkı sağlayan Köksal Danışmanlık, tecrübe ve bilginin yanı sıra müşterileri ile güven esasına dayalı işbirliği, etkin, verimli ve süratli proje geliştirme özelliği ile tanınıyor. Firma, Teşvik Uygulama Genel Müdürlüğü’nde daire başkanlığı yapmış olan Prof. Dr. Mustafa Köksal başta olmak üzere kendi alanlarında ihtisaslaşmış olan mühendis ve uzman personeli, edinmiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübesinin yanı sıra mevzuatlardaki yenilikleri yakından takip etmekte ve deneyimlerini, güncel bilgileri ve uluslararası literatüre dair son gelişmeleri müşterileri ile paylaşmaktadır.

KOBİ’lerin teşviklerden azami ölçüde yararlanabilmesi için danışmanlık hizmeti alması gerektiğine değinen Köksal Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Köksal, “KOBİ niteliğindeki işletmelerin önemli bir kısmı devlet hibe ve kredi programları konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Devlet hibe programlarına danışmanlık desteği almadan başvuru yapan işletmelerin ise birçoğu eksik evrak, uygulama esaslarına uygun olmayan işlemler, yanlış yönlendirme gibi nedenlerle hakkı olan destekleri ya alamıyor ya da alması gerekenden daha düşük bir miktarda alıyor. Ayrıca bu şirketler güncel teşvik ve hibe programlarıyla ve mevzuatlarıyla ilgili gelişmelerden haberdar olamıyor ve kendi kaynaklarını etkin bir şekilde kullanma noktasında sorun yaşıyor. Bu gibi nedenlerle KOBİ’ler deneyimli ve nitelikli danışmanlık firmaları ile çalışmaya ihtiyaç duyuyor” şeklinde konuştu.

Halihazırda yüzü aşkın yatırım, Ar-Ge ve ihracat projesinin danışmanlığını yürüten bir firma olduklarına değinen Fatih Köksal, firma hedeflerini şöyle anlattı: “Gelecek hedeflerimiz öncelikle hizmet sunduğumuz müşterilerimizin rekabet gücünün arttırılması doğrultusunda global perspektifte teknik, teknolojik ve kurumsal süreçlere yönelik katkıda bulunmaktır. Ülkemizin sanayi kalkınması için en kritik aşamalardan birisi olan Endüstri 4.0 uygulamalarını bir adım öteye taşıyarak ileri teknolojiler ışığında Endüstri 4.5’e geçiş için gerekli altyapı oluşumlarını planlamaktayız. Üretilen ürünlerin/sunulan hizmetlerin katma değerinin arttırılması, ihracat potansiyelinin geliştirilmesi, yerli üretim imkanlarının arttırılması suretiyle ithal ikamesi sağlanması, istihdam olanaklarının geliştirilmesiyle ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine de katkı sağlayacak şekilde özverili ve disiplinli çalışma performansı, yüksek motivasyon ve inançla yolumuza devam edeceğiz.”

Leave a Reply