Fuar Kurallar ve Yönergeler

Fuar Kurallar ve Yönergeler Dökümanı indirme linki

 

FUAR KURALLAR VE YÖNERGELER

Tüm katılımcıların bu hizmet kılavuzunda ve fuar alanı sözleşmesinin arka sayfasında belirtilen tüm kural ve yönergelere uyması beklenmektedir.

FUAR AÇILIŞ ve KAPANIŞ SAATLERİ

3 Mayıs 2017 09:00 – 18:00

4 Mayıs 2017 09:00 – 18:00

5 Mayıs 2017 09:00 – 17:00

STANDIN KURULUMU VE SÖKÜLMESİ

Özel stand kuracak firmalar 1 Mayıs 2017 günü saat 12:00’den sonra alana giriş yapabilir

Paket stand katılımcıları 2 Mayıs 2017 günü saat 12:00’den sonra alana giriş yapabilir.

5 Mayıs 2017 günü saat 17:00 öncesine kadar standların sökülmesi yasaktır.

BİNA YÖNERGELERİ

Mekanın yazılı ön izni alınmadan binanın hiçbir kısmına monteleme yapılamaz. Vida veya çivi kullanılması, zemin, duvar, kapı, sütun veya fuar yapısının ya da binanın diğer bölümlerinin delinmesi yasaktır.

SERGİLER & PAZARLAMA FAALİYETLERİ

Katılımcı sergileri ve tüm pazarlama/tanırım faaliyetleri, stant alanınızın sınırları dahilinde yürütülmelidir. Sergiler, koridorları kapamamalı ve yakındaki stantlara erişimi engellememelidir. Koridorların işgal edilmesine neden olan veya yakındaki katılımcıların stantlarına kolay erişimi engelleyen ve 75 desibeli aşan düzeyde sesler ortaya çıkaran her türlü etkinlik yasaklanmıştır. Yüksek sayıda katılımcı çekecek herhangi bir faaliyet planlıyorsanız, yeterli alana sahip bir stant satın almalı ve stant yapılarınızı kalabalığın stant alanınıza sığacağı şekilde ayarlamalısınız. Kitapçık, broşür vb. Malzemelerin dağıtımı yalnızca stant alanınızda yapılmalıdır. Normal etkinlik sırasında siparişler kabul edilebilir ancak fuar alanında perakende satışa izin verilmez.

DOĞRUDAN SATIŞ

Katılımcıların fuar saatlerinde kendi fuar alanlarında kalması zorunludur. Fuar alanında normal etkinlik sırasında satın aldığınız stant alanında sipariş kabul edebilmekle birlikte perakende satış yapamazsınız.

DEVREN KİRALAMA

Katılımcılar EKSPOTURK’ ten yazılı izin almadan kendi fuar alanları başka bir işletme veya şirkete devredemez, devren kiralayamaz veya bunlarla paylaşamaz. Katılımcılar, normal iş faaliyetlerinin bir parçası olarak üretilen veya sunulan ürün ve hizmetleri sergilemelidir. Katılımcı olmayan bir şirkete ait ürünlerin herhangi bir katılımcının sergi alanında kullanılması veya gösterilmesi gerektiği takdirde söz konusu ürünün tanımlanması yalnızca genel iş faaliyetleri altında satılan ürünlerin her zamanki olağan isim levhası, damgası veya ticari markası ile sınırlı olacaktır.

SES / GÜRÜLTÜ

Katılımcıların megafon, hoparlör veya genel anons sistemlerini kullanması yasaktır. Standınızdan gelen sesin desibel düzeyi, standınızın sınırında 75 desibeli aşmamalıdır. Hoparlörler, koridor veya komşu stantlar yerine yalnızca sergi standının içine yönelik olmalıdır. Fuar salonunda canlı müzik yapılması yasaktır. EKSPOTURK sesin diğer katılımcılara hangi noktada engel teşkil ettiği ve kesilmesi gerektiğini belirleme hakkını saklı tutar.

SIKIŞTIRILMIŞ GAZ VE ŞİŞİRİLEBİLİR MADDELER

Bu mekanda sıkıştırılmış gaz veya her türlü şişirilebilir madde kullanımı EKSPOTURK ve Otel tarafından yasaklanmıştır.

ÖDENMEYEN STANT BAKİYELERİ

Son stant ödemesi en geç  26 Nisan 2017 tarihine yapılabilir. 26 Nisan 2017 tarihinde ödenmesi yapılmamış olan stant alanları kiralanmış olmaktan çıkacaktır. Ödenmemiş bakiyesi bulunan şirketlerin ekipmanları, bakiyenin tamamı ödenene kadar EKSPOTURK tarafından kabul edilmeyecektir. Stant bakiyenizi ödemediğiniz için giriş kartlarınız verilmediği takdirde EKSPOTURK bundan sorumlu tutulamaz.

ÇOCUKLAR

Küçük çocukların kurulum zamanı fuar alanına girmesi yasaktır.

YİYECEK & İÇECEK

Pullman Otel , Uluslarası AR/GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı’nın tek yeme & içme hizmeti sağlayıcısıdır. EKSPOTURK ve Otel’den önceden izin alınmadığı sürece etkinlikte onaysız yiyecek ve içeceklere izin verilmez.

Pullman Otel Catering Hizmeti :

Mice Sales Manager : Aslı Şahin BUYRUK

Pullman İstanbul Airport Hotel & Conventıon Center

Mercure İstanbul Airport Hotel

Yenibosna Merkez Mah. 1. Asena Sk. No:15  Bahçelievler 34295 İstanbul-Türkiye

Tel: +90 212 411 10 00

 

Stant Kuralları ve Yönergeleri

STANDART SIRA STANTLAR

Hazır panellerle yapılmış stantlarda minimum ölçü: (3m x 3m) birimdir.

Yükseklik: Stant duvarları, demirbaşlar ve bileşenlerin azami yüksekliği C/D alanları için 2,5 m’yi ,  A/B alanları için 3 m’yi aşmamalıdır.

ÖZEL TASARIM STANTLAR

Zemin: Zemin yük kapasitesi azami 500 km/m2’dir. Zeminin halı kaplı olduğu için ayrıca halı getirilmesine gerek olmamaktadır. Yüksek ağırlığı olan ürünler ve malzemeler getirileceği zaman irtibata geçerek uygunluk bilgisi alınması gerekmektedir. Ayrıca, kurulum ve söküm sırasında zemin halısına zarar verilmemelidir. Mekanın teknik ekibi, elektrikli kablolarının yerleştirilmesine ilişkin yönlendirmeleri sağlayacaktır.

İkinci Döşeme: Halı ve diğer döşemeler serilirken kazaları önleyecek tedbirler alınmalıdır. Bu halı döşemelerin standın sınırlarını aşması yasaktır. Döşemeleri yapıştırmak için yalnızca yapışkan bant kullanılmalı, bu bant çıkarıldıktan sonra geriye hiçbir iz kalmamalıdır. Kullanılan tüm malzemeler, iz bırakmadan çıkarılmalıdır.

Özel Stand yaptıracak ve paket stand almayan katılımcı firmaların elektrik hattı çekilmesi için Sedef Fuarcılık ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Sedef Fuarcılık: Mehmet Ali Yavuz

Tel: (0533) 622 24 50

Tel: (0212) 422 04 11

 

TABELA ve BAYRAK ASMA

Önceden izin alınmadan tabela ve bayrak asılamaz.

EŞYALAR

Delegeler, Katılımcılar, Alt Yükleniciler ve bunların çalışanları da dahil olmak üzere alana veya mekana eşya, ekipman ve/veya mal getirenler bu işlemi risk ve masraflar tamamen kendilerine ait olacak olacak şekilde gerçekleştirecektir. EKSPOTURK ve Otel bunlara ilişkin hiçbir masraf veya sorumluluğu kabul etmemektedir.

EKSPOTURK ve OTEL aşağıdaki hususlar için de sorumluluk üstlenmemektedir:

1. Mekana getirilen herhangi bir malzeme, eşya ve ekipmanın çalınması, kaybolması, zarar görmesi veya başka bir şekilde hasar görmesi durumunda ve/veya

2. Otel ‘e emanet edilip edilmemesi fark etmeksizin, Otel ve/veya mekandaki herhangi bir eşyanın korunması

FUAR KOORDİNASYONU

Fuar ve stand kurulumu esnasında her türlü sorularınız için fuar koordinatörümüz ile iletişime geçebilirsiniz.

Fuar Koordinatörü: Şebnem KADIOĞLU

Tel: (0532) 233 89 09

IZGARALI OCTONORM STAND BASKI İÇİN PANEL ÖLÇÜLERİ

 

EKSPOTURK FUARCILIK A.Ş.